11 listopada w powiecie

06.11.2006, 16:20

Pszczyna, powiat

W najbliższą sobotę, 11 listopada, Polacy w całym kraju będą świętować 88. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


Z tej okazji również w gminach naszego powiatu odbędą się uroczystości. W Pszczynie potrwają dwa dni, a organizują je wspólnie Starostwo Powiatowe i Gmina Pszczyna. 10 listopada w Pszczyńskim Centrum Kultury w recitalu fortepianowym wystąpi Kirył Keduk, student Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureat młodzieżowych konkursów w Mińsku, Kijowie, Antoninie. Występował jako solista i z orkiestrami symfonicznymi wielu krajów Europy i Stanów Zjednoczonych. Recital rozpocznie się o godzinie 11.00 w Sali Widowiskowej (wejściówki do odbioru w sekretariacie PCK). Natomiast 11 listopada o godzinie 11.00 w kościele Wszystkich Świętych odbędzie się uroczysta msza za Ojczyznę. Zaraz po niej na Rynku w Pszczynie władze powiatu i miasta złożą wiązanki kwiatów pod tablicą „W 60. rocznicę powrotu Ziemi Pszczyńskiej do Macierzy”.

W gminie Pawłowice Obchody Święta Niepodległości zaplanowano na 10 listopada. Rozpoczną się one mszą o godzinie 17.00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach. O godzinie 18.00 włodarze gminy złożą wieniec i zapalą znicze pod pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej. A pół godziny później odbędzie się uroczysta akademia z udziałem uczniów SP nr 2 w Pawłowicach. Uświetni ją chór Animato oraz zespół wokalny MINIATURA. Podczas uroczystości zostaną też wręczone nagrody „Za zasługi dla Gminy Pawłowice.

Gmina Miedźna
będzie świętowała Obchody Święta Niepodległości już w czwartek, 9 listopada. Wtedy to w kościele św. Klemensa w Miedźnej odbędzie się msza za Ojczyznę ( początek o 16.00), natomiast zaraz po niej w sali Urzędu Gminy rozpocznie się spotkanie okolicznościowe. W programie znajdzie się referat oraz program artystyczny, przygotowany przez koło Veritas działające przy Gimnazjum nr 2 w Woli.

W gminie Suszec msza zostanie odprawiona w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika 11 listopada o 9.00. Zaraz po niej zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Powstańców Śląskich przy kościele.

W Goczałkowicach o godzinie 12.00 w sobotę przedstawiciele Urzędu Gminy i zaproszeni kombatanci złożą kwiaty pod pomnikiem na okoliczność 1000-lecia Państwa Polskiego (obok przedszkola). Rano w kościele św. Jerzego odbędzie się też msza.

Z kolei w Kobiórze uroczystości potrwają dwa dni. Rozpoczną się w piątek, 10 listopada o godzinie 17.00 w Domu Kultury. To właśnie tam odbędzie się specjalny koncert z okazji Święta Niepodległości. W programie znajdzie się występ chóru Ex Animo, montaż słowno-muzyczny w wykonaniu gimnazjalistów oraz koncert „Najpiękniejsze melodie polskie doby romantyzmu w wykonaniu Magdaleny Skawińskiej (sopran) oraz Joanny Łukasik (fortepian). Następnego dnia w kościele Wniebowzięcia NMP zostanie odprawiona msza za Ojczyznę.

pin

T G+ F

Zobacz także

11.11 Co? Gdzie? Kiedy?
11.11 Co? Gdzie? Kiedy?
Pierwsza sesja w powiecie 27 listopada
Pierwsza sesja w powiecie 27 listopada
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18