10. Jubileuszowa Suszecka Jesień Kulturalna

Suszec13.10.2019, 11:48

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza na jubileuszową 10. Suszecką Jesień Kulturalną. W tym roku odbędzie się aż 7 spotkań.

Tegoroczną Suszecką Jesień Kulturalną zainauguruje Turniej Zespołów Ludowych im. M. Cieśli „Jak ze Susca powandruje”, który odbędzie się po raz XVI. Turniej odbędzie się 3 listopada o godz. 15.00.  Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest tematyka kultury regionalnej. Wstęp wolny.

Jak co roku odbędzie się także prapremiera spektaklu Amatorskiego Zespołu Teatralnego działającego przy suszeckim Kole Związku Górnośląskiego pt. „Kawaler z odzysku”, która odbędzie się 10 listopada o godz. 18.00 oraz na premierę w dniu 11 listopada o godz. 18.00. Spektakl autorstwa Moniki Panfil, w reżyserii Bogusława Musiolika. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w sekretariacie GOKu w Suszcu lub na portalu biletyna.pl – zakładka „Kup bilet”.

W kolejny weekend niezwykły wieczór – Wieczór Wolności, który odbędzie się 24 listopada o godz. 18.00. Podczas wieczoru wręczymy nagrody laureatom ogólnopolskiego konkursu „Moje Podróże Małe i Duże”. Wieczór Wolności, będzie stanowić wyraz podziękowania dla firm, liderów społecznych, mieszkańców za współpracę i okazane wsparcie na rzecz propagowania działań kulturalno-społecznych w naszej gminie. O ucztę muzyczną zadba zespół MÓW. Wstęp wolny.

W związku z przypadającymi w tym roku obchodami 100-lecia Powstań Śląski zapraszamy na wzruszający monodram „Mianujom mie Hanka” Teatru Korez. Wystąpi Grażyna Bułka, reżyseruje Mirosław Neinert. Monodram oparty na tekście Alojzego Lyski – „Opowieść górnośląska”. Po spektaklu zapraszamy do wspólnej dyskusji z gośćmi: Alojzym Lysko, dr. Krystianem Węgrzynkiem i Grzegorzem Franki. Spektakl odbędzie się 29 listopada o godz. 18.00. Bilety w cenie 30 zł można nabyć w sekretariacie GOKu w Suszcu lub na portalu biletyna.pl – zakładka „Kup bilet”.

W ramach realizowanego "Kursu na sztukę" zapraszamy do udziału  w "Wieczorze z muzyką rozrywkową". Będzie to nie lada okazja dla osób 50 +, aby wziąć udział we wspólnej zabawie andrzejkowej. Wieczór odbędzie się 30 listopada, rozpoczęcie się o godz. 17.00. Wydarzenie ma charakter bezpłatny. Należy odebrać bezpłatne wejściówki w sekretariacie GOKu lub na portalu biletyna.pl – zakładka „Kup bilet”.

Jubileuszową Jesień Kulturalną zakończy spektakl "Bajka na Niepogodę", takiej bajki jeszcze nie widzieliście! „Bajka na Niepogodę” to spektakl dla dzieci przygotowany z inicjatywy i z udziałem samorządowców z powiatu pszczyńskiego. Wszystko po to, by zebrać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie – głowicy do ultrasonografu wykorzystywanego na oddziale neonatologicznym. Spektakl odbędzie się 1 grudnia o godz. 17.00. Bilety-cegiełki na to wydarzenie można kupić w cenie 10 zł w sekretariacie Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup sprzętu.

Wszystkie imprezy odbędą się w sali GOK w Suszcu.  Bilety można zakupić w sekretariacie GOK od pn. do czw. od 8.30 do 19.30 oraz w pt. od 8.30 do 18.00  lub na portalu bieltyna.pl . Kontakt: 32 212 44 91 wew. 23, kasia@kulturasuszec.pl.

(źródło: GOK Suszec)

KK

T G+ F

Zobacz także

Iść w stronę słońca... Powraca
Iść w stronę słońca... Powraca "Poezja i muzyka pod 13" w Pszczyńskim Centrum Kultury
10. Jubileuszowa Suszecka Jesień Kulturalna
10. Jubileuszowa Suszecka Jesień Kulturalna
Nowe mieszkania socjalne w Woli
Nowe mieszkania socjalne w Woli
Na Słonecznej posadzą 76 klonów
Na Słonecznej posadzą 76 klonów
Trwa tydzień bezpłatnych porad dla ofiar przestępstw
Trwa tydzień bezpłatnych porad dla ofiar przestępstw

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18