fot. KPP Pszczyna

Jechała ponad 100 km/h w terenie zabudowanym

Studzienice06.03.2018, 10:10

Kolejny kierowca z powiatu pszczyńskiego musiał pożegnać się ze swoim prawem jazdy na kilka miesięcy. Tym razem mundurowi z miejscowej drogówki nie mogli pozostać obojętni wobec drogowych wyczynów 48-letniej mieszkanki Studzienic. Kobieta pędziła swoim samochodem w terenie zabudowanym z przeszło „setką” na liczniku.

W policyjnych komunikatach wielokrotnie pojawiały się informacje dotyczące sankcji związanych z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym. Obowiązująca w takich miejscach „50-tka” najczęściej skutkuje, w przypadku jej przekroczenia o przeszło kolejne tyle, niemałymi konsekwencjami.

W dobie nowoczesnych mierników prędkości, kiedy to wykroczenia są w całości nagrywane i uwieczniane na zdjęciach, tacy kierowcy dodatkowo nie mają pola manewru, żeby podważyć prezentowany im po wszystkim film.

Dlatego policja jeszcze raz przypomina, że rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który formalnie zatrzyma ten dokument. Za pierwszym razem ten okres wynosi 3 miesiące.
KPP Pszczyna

man

T G+ F

Zobacz także

Stracił prawo jazdy za szybką jazdę
Stracił prawo jazdy za szybką jazdę
Goczałkowice: ma 89 lat i właśnie zdał egzamin na prawo jazdy!
Goczałkowice: ma 89 lat i właśnie zdał egzamin na prawo jazdy!

Komentarze:

www 2018-03-07 godz. 13:16
co to jest teren zabudowany?
iza 2018-03-06 godz. 13:00
a Hołowczyc możę???????????
treść:
autor:

SQL: 17