10 lat tradycji Mikołajów listonoszy

06.12.2007, 13:28

Pszczyna
Już po raz dziesiąty niepełnosprawni podopieczni Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego i Świetlicy Terapeutycznej w Pszczynie – placówek pszczyńskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, spotkali się ze Świętym Mikołajem zorganizowanym przez pracowników Rejonowego Urzędu Pocztowego w Pszczynie. Spotkanie odbyło się wczoraj w jankowickiej dyskotece.

Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu – w 1997 roku, kiedy to przenosiliśmy siedzibę Ośrodka z ul. Antesa 1 do budynku Palais. Szukaliśmy wtedy pomocnych dłoni, które pomogłyby nam wyposażyć Ośrodek w niezbędne sprzęty – stoły, krzesła… Zwróciliśmy się też o pomoc do tutejszego Urzędu Pocztowego, za pośrednictwem którego rozesłaliśmy mnóstwo ulotek o naszej sytuacji. A w grudniu pocztowcy zrobili naszym dzieciom prawdziwą niespodziankę – Mikołaja !
To właśnie ci, którzy na co dzień noszą ciężkie torby i w pośpiechu, w pogodę i niepogodę dostarczają nam listy, podjęli się nieść razem z nami troski dzieci niepełnosprawnych. Wśród na co dzień odwiedzanych w swojej pracy osób prywatnych, instytucji, zebrali fundusze, z których przygotowali dla naszych dzieci paczki na Mikołaja.

I ten piękny, bezinteresowny gest, stał się swoistą tradycją !!! Darczyńcom przesyłamy życzenia świąteczne i podziękowania, a dla listonoszy organizujemy w styczniu spotkanie Jasełkowe w Ośrodku, podczas którego zawsze radość miesza się ze łzami, a serca napełniają się prawdziwą wiarą w drugiego człowieka… Co roku też Państwo Wiera z Jankowic użyczają nam lokal, gdzie wspólnie z dziećmi, rodzicami i pracownikami placówek oczekujemy na Mikołaja - Pocztowca. Pomimo zmian kadrowych w pszczyńskim Urzędzie Poczty tradycja przetrwała już 10 lat. Serca ludzi na co dzień pukających do naszych domów są niezwykle wielkie i otwarte. Tego magicznego dnia dają tak wiele radości i szczęścia naszym dzieciom, których twarze jaśnieją, a dech zatrzymuje się w piersi na dźwięk dzwonków Świętego Mikołaja… dla takich chwil naprawdę warto żyć!
Więcej informacji na stronie www.psouupszczyna.pl.
Serdecznie dziękujemy !


Katarzyna Labus

agw

T G+ F

1

1

Zobacz także

Poczta przetestuje listonoszy - awizo mniej się im opłaci?
Poczta przetestuje listonoszy - awizo mniej się im opłaci?
44 Mikołajów na Rynku
44 Mikołajów na Rynku
Komunikat dla właścicieli nieruchomości przy ul. Zapłocie
Komunikat dla właścicieli nieruchomości przy ul. Zapłocie
Przebudowa przedszkola w Pawłowicach
Przebudowa przedszkola w Pawłowicach
PCKul działa na YouTube. Od przyszłego tygodnia zajęcia online
PCKul działa na YouTube. Od przyszłego tygodnia zajęcia online

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18